مخازن استاندارد

مخازن استاندارد (Air storage tank)

مخازن استاندارد (Air storage tank)

مخازن استاندارد،یکی از موارد بسیار مهم و پر اهمیت در صنعت ،بحث ایمنی و سلامت محیط و کارکنان میباشد.
در صنعت هوای فشرده به علت متراکم شدن هوا توسط کمپرسور و ذخیره آن در مخزن هوا ،فشار بالایی بر بدنه و جوشهای موجود در مخزن وارد میشود طوری که مثلا برای فشار ۸٫۵ بار یعنی ۸٫۵Kg/cm2 نیرو وارد قسمتهای مختلف میشود .
این فشار کار موقعی که حجم مخزن بالا میباشد زیادتر هم میشود.پس در انتخاب مخزن حتما بایستی دقت فوق العاده بالایی را به کار گیریم تا با توجه به استانداردهای موجود در این صنعت(مواد به کار رفته و نحوه جوش و گواهی نامه ها) انتخاب صحیح و اصولی را داشته باشیم.
مخازن هوای فشرده ارائه شده توسط شرکت هوا ابزار تبریز تحت استاندارد بین المللی ساخته میشوند طوری که مواد به کار رفته (فولاد بدنه) و نوع جوشکاری در این مخازن طبق استاندارد جهانی میباشند که در ذیل به موارد فنی مخزن اشاره میکنیم:

۱: جنس بدنه
مواد به کار رفته در بدنه از نوع ۱۷MN4 یا A516G70 یا ST52 میباشند که مخصوص ساخت مخازن هوای فشرده طبق استاندارد میباشند.

۲:تست های استاندارد
تستهایی که روی جوشکاری بدنه ارائه میشوند عبارتند از:

الف- تست U.T یا تست التراسونیک

این نوع تست توسط دستگاه های مخصوص روی محل جوشکاری شده انجام میگیرد طوری که توسط امواج ارسال شده توسط این دستگاه و مشاهده آن در مانیتور به صورت موج سینوسی ،بازرس مربوطه کیفیت جوش و عمق نفوذ جوش را مشاهده و گزارش مینماید.

ب- تست R.T یا تست رادیو گرافی

تست رادیوگرافی (RT) یا پرتونگاری صنعتی یکی از روشهای موثر جهت ردیابی عیوب داخلی در مواد مختلف بوده و به صورت ویژه ای به منظور تضمین کیفیت قطعات جوشکاری شده شده استفاده میشود.
در روش تست رادیوگرافی (RT) یک فیلم رادیوگرافی مناسب در پشت قطعه مورد تست قرار میگیرد و از قسمت دیگر قطعه، پرتو ایکس یا گاما به فیلم تابانده میشود. شدت پرتو ایکس یا گاما پس از عبور از قطعه بر اساس ساختار داخلی قطعه مورد تست، تعدیل شده و سپس به فیلم رادیوگرافی میرسد.

ج- تست هیدرواستاتیک

این نوع تست توسط آب و دستگاه پمپ فشار انجام میگیرد که ۱٫۵ برابر فشارکاری مورد تست قرار میگیرد. قبل از رنگ کاری روی مخزن این عمل انجام میگیرد و علاوه بر تستهای فوق این تست نیز به مدت ۶۰ دقیقه فشار لازم و استاندارد را روی محل جوش و بدنه مخزن وارد میکند که تمام محل جوش بازرسی و تست میگردند.

۳- نوع جوشکاری

جوشکاری در چندین مرحله انجام میگیرد که در اولین مرحله و پس از قرار گرفتن اصولی ورقهای فولادی در کنارهم ، اقدام به جوشکاری پاس ریشه توسط جوش CO2 میگردد که اصطلاحا به این مرحله پاس ریشه یا Root pass گفته میشود. در مرحله بعد توسط جوش ۷۰۱۸ اقدام به پر کردن مابقی محل درز مابین ورقهای فولادی میگردد که به این مرحله جوش پرکن یا Inter pass یاFall pass گفته میشود. در آخرین مرحله باز هم توسط جوش ۷۰۱۸ برای پر کردن پاس آخر یا final pass اقدامات لازم انجام میگیرد.

۴- رنگ و اپوکسی داخلی

جهت جلوگیری از زنگ زدن و همچنین جلوگیری از نفوذ رطوبت هوای فشرده در مخزن به محل جوشهای داخلی ، اقدام به زدن اپوکسی به بدنه داخلی مخزن میگردد و همچنین بدنه بیرونی پس از لکه گیری های لازم اقدام به رنگ آمیزی صنعتی میگردد.

۵- گواهی نامه های استاندارد

شرکت هوا ابزار تبریز طی قراردادی با یک پیمانکار در مورد بازرسی جوش و ارائه استاندارد اقدام به صدور گواهی نامه های استاندارد – پلاک مخزن – شناسنامه مخصوص مخزن توسط پیمانکار مربوطه به مشتری نموده است که در حین تحویل دستگاه ها ، این مدارک نیز تحویل مشتری خواهد گردید.

این مخازن مجهز به دریچه منهل مناسب جهت بازدید از داخل مخزن میباشند.
ابعاد و اندازه های مخازن استاندارد

نام محصول : مخزن

فرم استعلام قیمت و ثبت سفارش محصول

    نام شما (الزامی)

    ایمیل شما (الزامی)

    تلفن

    پیام شما

    محتوا نمایش